Technika samochodowa
Dla warsztatów Informacje
Kontakt:

CDS Mioduszewski
75-727 Koszalin
Ul. Orla 4a

centrala:
94 348 8000
biuro@bosch.koszalin.pl

urządzenia diagnostyczne:
94 348 8001

serwis samochodowy:
94 345 5000


Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać
informacje o nowościach,
podaj swój adres e-mail:

Dla warsztatów
Dla sklepów
Dla kierowcówInformacje ogólne Zakres funkcji Dane techniczne
CennikLeasingUlotka
TCE 4470 / 4475 w wersjach S44

TCE 4470 oraz TCE 4475 mają pneumatycznie odchylaną kolumnę i są przeznaczone dla serwisów opon samochodów osobowych o dużej ilości usług.
Montażownice te są wyposażone w stół obrotowy do chwytania obręczy o średnicy do 28” (przy mocowaniu zewnętrznym), pneumatycznie pozycjonowaną głowicę montażową oraz system odrywania stopki ustawiany w 4 położeniach. Ekstremalna sztywność konstrukcji i zastosowanie koncepcji G-Frame sprawiają, że urządzenia są pozycjonowane na rynku jako produkt solidny i wydajny.

Zoptymalizowana redukcja sił zginających w ramieniu montażowym gwarantuje bezpieczne operacje zdjęcia i założenia każdego rodzaju opon, nawet najtrudniejszych typu UHP lub RFT. Urządzenie pomocnicze TCE 330 czyni pracę jeszcze łatwiejszą i zmniejsza wysiłek operatora. TCE 4470 oraz TCE 4475 zostały zaprojektowane specjalnie dla serwisów opon oraz warsztatów samochodowych o dużej liczbie usług.

Innowacyjna G-Frame
Sercem nowych montażownic opon jest unikalna koncepcja G-Frame firmy Bosch. Ta zaawansowana konstrukcja zwiększa sztywność maszyny, zmniejsza naprężenia i pozwala uniknąć uszkodzenia opon i obręczy kół. Zwiększa to także szybkość wymiany opony.

Bezpieczeństwo i stabilność
Pneumatycznie odchylana kolumna została tak wzmocniona, aby zwiększyć wytrzymałość i stabilność najbardziej obciążonych elementów. Ponadto głowica montażowa jest teraz osadzona w większej strukturze heksagonalnej, co upraszcza montaż i demontaż. Zostały poprawione zarówno bezpieczeństwo użytkownika, jak i ochrona obręczy. Żółty deflektor przymocowany do siłownika stołu służy jako dodatkowe zabezpieczenie dla użytkownika.

Innowacyjność i łatwość obsługi
Stół o dwóch prędkościach daje się łatwo obsługiwać za pomocą pedału. W wersji na napięcie 230 V, specjalny układ elektroniczny automatycznie zapewnia wyższy moment obrotowy i płynny start. Zmieniona konstrukcja stołu ułatwia zaciśnięcie obręczy. Nowej konstrukcji osłony szczęk pozwalają na wewnętrzne mocowanie obręczy stalowych bez czasochłonnego przezbrajania. Zintegrowany system pompowania opony jest sterowany pedałem bocznym i działa o 25% szybciej niż podobne urządzenia.

Montażownica Bosch TCE 4475 jest wyposażona również w system wspomagający pompowanie opony poprzez szczęki IT, który jest sterowany przez ten sam pedał do pompowania.

System Ergo Control: rewolucja w wymianie opon
TCE 4470 oraz TCE 4475 mogą być wyposażone w nowy Ergo Control: odrywacz opon jest sterowany dźwignią zamiast pedałem, co powoduje, że dokonywana operacja odrywania jest bezpieczna, szybka, dokładna i wygodna.
  • Ergonomiczna pozycja pracy - sprawia mniejszy stres w stosunku do tradycyjnego systemu, wystarczy stać przed kołem.
  • Zwiększone bezpieczeństwo - sterowanie główną dźwignią odrywacza pozwala uniknąć wstrząsów ramienia operatora (patent).
  • Zmniejszenie ryzyka uszkodzenia obręczy koła - sterowanie dźwignią daje operatorowi maksimum wyczucia.
  • Skrócenie czasu operacji - odrywacz może być natychmiast zatrzymany, gdy tylko stopa zostanie zrzucona - nie ma potrzeby pełnego otwierania lub zamykania łopaty.
  • Mniejsze koszty - redukcja zużycia powietrza.
Urządzenie pomocnicze: ergonomiczne i elastyczne
TCE 330 jest urządzeniem pneumatycznym z dwoma oddzielnie sterowanymi ramionami, które upraszczają montaż i demontaż opon typu UHP i RFT. TCE 330 jest zaprojektowany tak, aby zmniejszyć wysiłek użytkownika, przełączniki sterujące są umieszczone w taki sposób, aby były dostępne z dowolnego miejsca pracy, a wyżej pozycjonowane ramię przegubowe ułatwia wykonywanie wszystkich operacji przy stopce opony.

« Powrót do listy

CDS Mioduszewski - Sprzedaż • Serwis • Szkolenia • Hotline
75-727 Koszalin • ul. Orla 4a • tel. centrala [094] 348 9000 • fax [0-94] 348 80 61